Silurid on käsitööriistad mille abil silutakse betoonpind tasasemaks ja siledamaks kui seda latiga teha saab. Sellise meetodiga saab peamiselt teostada erikujulisi peamiselt välistingimustes olevaid sissesõiduteid, parklaid, käiguteid, platse jms. Valdavalt levinud eramute ümbruses tehtavate tööde korral ja mustriga betoonpindade loomise vajaliku vaheetapina. Siluriga töö tulemusena ei tihendata betoonpinda nii nagu kopteriga. Selle järel võib pinnale kanda tooni, vedela pinnakõvendi või teostada kauni mustriga isikupärane viimistlus.
Tööks kasutatakse masinhõõrutit ehk nn. kopterit, ent silumislabade asemel tasandatakse betoonpind taldrikukujulise tööriistaga. Selline pind jääb tasasuselt ja sileduselt latipinna ja kopteripinna vahele. Peamiselt kasutatakse siis, kui soovitakse luua terratsopõrand, ent ei juleta riskida latipinna liiga suureks minna võiva ebatasasusega. Samuti hea variant, kui betoonpõrandale on plaanis paigaldada muu kate (parkett, linoleum vm.). Samuti on taldrikupind hea näiteks parkimismajades tagades piisava tasasuse samaaegselt libisemiskindlusega.
Pinna kihistamine, mis tagab tugeva, sileda ja tiheda kihi. Kasutatakse spetsiaalseid masinhõõruteid, nö. koptereid, mis pöörleva töömeetodiga tagavad soovitud tulemuse. Silumistöö tuleb teha peale betooni tardumist, ent enne betooni kivistumist. Kopteritöö ajastamine on üks lõpptulemuse kvaliteedi otsustavamaid tegureid. Üldjuhul kasutatakse sellist pinnasilumismeetodit juhul, kui on oodata suuremat koormust, liiklemist ja/või soovitakse jätta viimistlusena seesama betoonpind. Kopteripindasid saab teha rohkem või vähem poorseid sõltuvalt eesmärgist, betoonist, eelarvest. Selleks kasutatakse erinevast materjalist ja erineva kujuga labasid ning kopteri kiiruseid, ülesõiduaegu jne.
Siit leiate sõbralikult ja asjatundlikult meeskonnalt kiired vastused.